BLOG

Binaların Yangın Güvenliği

Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmeliğe göre insan barındıran tüm binalarda yangın kapısı bulundurulması zorunludur. Binaların güvenliğini sağlamak adına pasif yangından korunma tedbiri olan yangın kapıları binalarda yangın çıkması durumunda insanların binaları kolayca terk edebilmeleri ve güvenli bölgeye geçebilmelerini sağlamak zorundadır. Bu kadar hayati bir görevi olan yangın kapıları için üretim ve tasarım standartları belirlenmiş, yangın kapısı firmaları için yetki belgeleri verilmiştir. İlgili standartlara göre üretim yapan yangın kapısı firmaları ayrıca uygulama ve montaj işlemlerini de ilgili standartlara göre yapmak zorundadır.
Yangın kapısı imalatı yapan firmalar ayrıca yangın kapısı üretiminde kullanılan malzemeleri seçerken binaların yangından korunması hakkındaki yönetmeliklerde yer alan özelliklere göre malzemeler seçmek zorundadır.  Yangın kapısı için standart kalınlık olan 9 cm kalınlığında  cam yünü kullanılmalı ve en az 60 dakika dayanım süresi sağlamalıdır. Uygulama sırasında da kolay açılabilir olarak montajı yapılan yangın kapıları ayrıca sızdırmazlık özelliğine sahip olacak şekilde monte edilmelidir. Sızdırmazlık özelliği yangın anında kaçış koridorlarında bulunan kişileri zehirli gazlardan korur.

Yangın Merdiveni Satışı ve Yangın Merdiveni İmalatı Hakkında Türkiyenin En Kapsamlı Yangın Merdiveni Fiyatları Hakkında Bilgi Platformudur.

KA®ABOĞA MÜHENDİSLİK

SATIŞ       M. Yunus KARABOĞA & Ayetullah KARABOĞA

Gsm          0532 711 74 23

Gsm          0532 703 75 09

Gsm          0530 842 38 38

TLF              0216 641 50 84

FAX           0216 641 50 84

E-mail       info@karabogalar.com

Adres        Hamidiye Mah. Güler. No: 4B Çekmeköy/İSTANBUL

ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİ İÇİN TALEPTE BULUNABİLİRSİNİZ.

Binaların Yangın Güvenliği