Yangın Kapılarının Önemli Nitelikleri Hakkında

Yangın Kapılarının Önemli Nitelikleri Hakkında

Bir yangın esnasında panik, izdiham ve kargaşa ortama hakim olmaktadır. Sakin kalarak kendini kurtaran veya etrafındakileri kurtaran kişiler oldukça nadirdir. Soğukkanlı bir yapıya sahip olamayan insanlar bazen yangından değil yangından kaçmaya çalışırken can verir. Bu gibi durumların ortadan kaldırılabilmesi veya önüne geçilebilmesi için yapılabilecek en güzel çalışma ‘’yangın kapısı’’ üretimi yaparken kargaşa, panik ve izdiham göz önünde bulundurularak yapılmasıdır. Yangın kapılarının varlığı değil türü ve nitelikleri önemlidir. Gerekli niteliklere sahip olmayan yangın kapıları yangından değil panikten insanların canını almaktadır.

Nedir Bu Nitelikler?

Yangın kapılarında aranılan en önemli nitelik tabi ki de yangına dayanıklılığıdır. Ancak dayanma süresi yapının duvarlarına göre belirlenmelidir. Bir yangına 3 saat dayanan bir duvara 1 buçuk saat yangına dayanabilen bir ‘’yangın kapısı’’ monte ettirmek yanlış bir seçim olacaktır. 3 saat dayanıklı olan bir duvara ancak ve en az 2 buçuk saate kadar dayanıklılık gösteren kapılar monte edilmelidir. Ve bu şekilde katlanarak devam etmelidir. Ayrıca kapıların duman testinden başarıyla 0 geçmesi şarttır ki işçilikteki kalitedeki fark ortaya çıksın.

Kapının yalnızca içeriden dayanıklı değil aynı zamanda dışarıdaki koşullara karşıda dayanıklı olması gerekmektedir. Özellikle fırtınalara, sellere ki bu durumlar söz konusu olduğunda ciddi derecede kaliteli bir yalıtım gereklidir. Güneşe karşı dayanıklı bir kaplaması olması ise binanın ömrü boyunca kapının sağlam olması için paha biçilemez bir niteliktir. Müşterilerimizin ‘’yangın kapısı fiyatları’’ araştırırken yaptığı hatalar ise bu nitelikleri göz ardı ederek hareket etmeleridir. Ancak firmamız bu niteliklerin hepsini barındıran kapıları en uygun fiyata üreterek müşterilere temin etmektedir. Canınız için en doğru tercihi her zaman yapmaya gayret edeceğinize inanarak firmamız aynı kalitede üretime devam etmektedir.